top of page
MIér a szikai

Fogadják szeretettel kisfilmünket, melyből megtudhatják, miért érdemes iskolánkat választani leendő elsős gyermekeik számára.

Bemutakoznak tanítóink

Földiné Fülöp Katalin

Földiné Fülöp Katalin 2024.jpg

Óvodapedagógus, általános iskolai tanító, néptáncoktató diplomával, pedagógus II. fokozattal rendelkezem. A végzettségek megszerzését követően dolgoztam óvodában és gyakorló iskolában, 1998 óta pedig a zsombói általános iskola tanítója vagyok. 
Ebben a tanévben volt 30 éve, hogy a pályámat elkezdtem, így nagyon sokféle gyermekkel, szülővel, helyzettel találkoztam már. Az új elsős csapat érkezése azonban mindig nagy izgalommal tölt el. Egy új lehetőség, az óvodás kisgyerekekből érdeklődő, tudásra szomjas, csapatjátékos, magabiztos, az új dolgokra nyitott, a hagyományokat tisztelő kamaszokat nevelni. Mindezekhez elengedhetetlen, a szülő-gyerek-iskola összezárt egysége. 
Az első időszakban – óvodapedagógus diplomámat hasznosítva – sok játékos, mozgásos feladattal igyekszem zökkenőmentessé tenni az átmenetet. Fontosnak tartom, hogy a gyerekek szeressenek iskolába járni, hogy a négy év alatt felkészüljenek a felsőtagozat kihívásaira és biztos alapokkal kezdjék azt.
Alapelvem a szülőkkel és a gyerekekkel, a kölcsönös bizalmon és tiszteleten alapuló kapcsolat kialakítása, a következetesség. Úgy gondolom, hogy a 6-10 éves gyerekek idejük túlnyomó részét az iskolában tölik, ezért lényeges, hogy szeretetteljes, elfogadó, családias közegben, biztonságos, összetartó osztályközösségben tegyék azt.
„Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját, szép vigyázattal, csendben csiszoljam kristályba!”  Ez a Németh László idézet számomra szakmai hitvallás. Hiszem, hogy minden gyermekből „ki lehet szeretni” a legjobbat. Erre vállalkozom ismét 2025 szeptemberétől.

Lázár János

40 éve kezdtem el pedagógusként dolgozni, majd 2011-ben jöttem ide, a Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol osztályfőnökként, tanítóként, tanárként tevékenykedek mesterpedagógusként és szaktanácsadóként. 
Jelenleg negyedikes az osztályom, akiket elsős koruk óta tanítok. Fontosnak tartom, hogy a tudás iránti vágy belső igénnyé váljon. Ennek jegyében tanítom diákjaimat, igyekszem érdeklődésüket felkelteni és megtartani. Változatos munkaformákat alkalmazva és iskolán kívüli programokkal teszem lehetővé a tapasztalati úton való tanulásukat.
Hiszem, hogy minden gyermekben ott szunnyad a tehetség valamilyen területen, csak fel kell ébreszteni. Célom a négy év folyamán, hogy a diákjaim tehetségét minél inkább gondozzam, a lemaradó, nehezen haladó gyerekeket pedig támogassam, segítsem, miközben egy erős, támogató, elfogadó osztályközösséget alakítunk ki.
Az oktatás mellett nagy hangsúlyt fektetek a nevelésre is. Mai világunkban különösen fontosak a korlátok, a betartható szabályok, melyek a gyerekek számára biztonságot nyújtó kapaszkodók is egyben. Ez teszi lehetővé az „élni és élni hagyni” módon való létezést.
Az oktatás és nevelés mellett célom, hogy a diákjaim szívesen jöjjenek iskolába, szeretetteljes és biztonságos környezetben jól érezzék magukat.
A következő tanév szeptemberében nagy szeretettel várom új elsőseimet!

Lazar Janos 2022.jpg
Fontos határidők
Kedves Szülők - plakát 2025-page-001.jpg
Művészeti iskolás tunivalók

Tudnivalók a művészeti iskoláról

 

Mikor gyermeküket iskolába íratják, sok szülőben felmerül a kérdés, válasszon-e valamilyen különórát az iskolai elfoglaltságok mellé.

Mivel a művészeti iskola első éveiben játékos formában zajlik az oktatás, nem jelent nagy megterhelést a kisiskolásnak. A hangszertanulás és a kézműveskedés, rajzolás az agy fejlődésében nagy szerepet játszik. Adja meg gyermekének ezt a lehetőséget, legyen sokoldalú, színes egyéniség!

 

Képzőművészeti tanszak:

A képzőművészeti tanszakon a vizuális alapozó gyakorlatok tantárgy (előképző 1-2.) célja a művészettel való ismerkedés, az esztétikai érzékenység, nyitottság kialakítása, a különböző képzőművészeti technikák felfedezése. A gyerekek heti egy alkalommal 2x45 perces foglalkozáson vesznek részt.

A harmadik tanévtől a képzés a szobrászat és kerámia műhelygyakorlattal egészül ki, ahol az anyaghasználó, eszközhasználó, tárgykészítő tevékenységek gyakorlata finomítja a kézügyességet a hagyomány értékeinek megismerésén keresztül. 

zsemlye agnes 2024.jpg

Tanár: Zsemlye Ágnes

A Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskolában végzett keramikusként, majd a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karán szerzett magyar-rajz szakos tanári diplomát. 2011 óta tanít iskolánk képzőművészeti tanszékén, 2017-től magyar-rajz szakos pedagógusként, osztályfőnökként oktat. 2020-ban egészségfejlesztő mentálhigiénés szakvizsgás pedagógusi képesítést szerzett. A gyerekekkel igyekszik megszerettetni a rajzolást, festést, mintázást, minél több új anyagot, technikát kipróbálni. Növendékeit folyamatosan fejleszti és felkészíti a területi és az országos versenyekre, hogy kiemelkedő eredményeket tudjanak elérni.

Tudnivalók a művészeti iskoláról

 

Vonós tanszak:

A tanszak hosszú évek óta működik, a legkisebbektől a középiskolai korosztályig tanulnak növendékek. Az iskola hangszerellátottsága megfelelő. A kezdők játékos formában tanulják a hegedűjátékhoz szükséges mozgások és a kottaolvasás alapjait. Vonós tanszakunkon hegedű- és nagybőgőoktatásra is van lehetőség.

Huszár Emőke.jpg

Tanár: Huszár Emőke

1998 óta tanít hegedűt és szolfézst a zsombói művészeti iskolában. Hosszú évekig dolgozott a Szegedi Tudományegyetem kötelékében, a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakközépiskola hegedű és kamarazene tanáraként, valamint intézményvezető-helyetteseként. Növendékeivel számos versenyen vesz részt, állandó fellépője, szervezője a zenei rendezvényeknek.

Földi István András.jpg

Tanár: Földi István András

A Szegedi Szimfonikus Zenekar nagybőgőse. 2019 óta tanít iskolánkban, és várja azokat a második, harmadik osztályos gyerekeket, akik szeretnének ezzel a különleges hangszerrel megismerkedni, vagy később hivatásként folytatni a muzsikálást. Fontosnak tartja a zenei nevelést, és a tanórán kívüli zenei élmények gyűjtését, amit rendszeresen szervez.

Billentyűs tanszak:

A billentyűs tanszak az iskola alapítása óta működik. Azért is javasoljuk az elsősök számára, mert a zongora az a hangszer, ami leghamarabb ad sikerélményt. Az óvodában, otthon tanult dalokat nagyon gyorsan megtanulják eljátszani. Nem szükséges ehhez ismerni a betűket, az első hónapokban úgyis hallás és másolás után tanulunk. Hangszerre még egy ideig szükség sincs, hiszen az órán gyakorolunk és folyamatosan ismétlünk.

Szigorúan vett tananyag sincs, mivel egyéni órákon foglalkozunk a növendékekkel, egyénre szabott a haladás üteme.

Az első év végére megismerik a hangszert, megtanulnak kottát olvasni, mindkét kezüket használják váltva, esetleg már egyszerűbb kétkezes műveket is el tudnak játszani.

Az oktatás heti két alkalommal 30 percben zajlik a tanév elején beosztott órarend szerint, a tanszak hangszerekkel és kottákkal jól ellátott.

Elekné Sándor Szilvia.jpg

Tanár: Elekné Sándor Szilvia

Tanulmányait a pécsi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán végezte. Egy év tanítás után Újvidékre került. Itt a Művészeti Akadémián két év múlva diplomázott, majd még két év után magiszteri fokozatot szerzett. Hazatérve a Szegedi Konzervatóriumban kezdett dolgozni, korrepetítor és kötelező zongoraoktató volt. Gyermekei születése után kezdett el dolgozni Zsombón. Elkötelezett híve a kamarazenélésnek (több versenyen szereztek növendékei helyezést) és a kortárs zene tanításának. Növendékeivel közvetlen a kapcsolata. Bármikor rendelkezésükre áll, hiszen a cél közös: minél jobban zongorázni.

szoke daniel 2023.jpg

Tanár: Szőke Dániel

Az SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium elvégzése után a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karán folytatta tanulmányait. Számos országos és nemzetközi versenyen megfordult már, ahonnan első és második helyezésekkel tért haza. 2023 szeptemberében kezdett tanítani iskolánkban. Célja az, hogy megszerettesse a gyerekekkel a zene művészetét.

fekete szimonetta 2024.jpg

Tanár: Fekete Szimonetta

Zongora tanulmányait a kecskeméti M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskolában kezdte, ahol biztos alapot kapott zongoratanárától, majd sikeresen felvételizett a kecskeméti Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolába. Ezt követően a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti karán folytatta tanulmányait zongora-művésztanári szakon. 2024 szeptemberében kezdett tanítani iskolánkban. Zongoraóráin elsősorban a zenélés örömét szeretné átadni növendékeinek.

Fúvós tanszak:

A leendő 1. osztályos tanulókat furulya tantárgyból előképző 1. évfolyamba íratjuk be. Ezen az évfolyamon a tanulókat heti 2x30 perc egyénileg tartott furulyaórához heti 2x45 perc kötelező szolfézs óra kapcsolódik. Félévkor és év végén beszámolót tartunk nyilvános hangverseny formájában. A tanulók értelmi, érzelmi és fizikai fejlettségéhez alkalmazkodva az előképző célja a tanulók hangszeres készségének, zenei érzékének felmérése. A tanulók a tanév során megismerkednek a furulya részeivel, összeállításával, ápolásával és a furulyacsalád tagjaival. Elsajátítják a helyes test-, hangszer- és kéztartást, légzéstechnikát, fúvásmódot, hangindítást, megtanulnak néhány alaphangot és egyszerűbb ritmusértéket, valamint a tanult hangterjedelemben abc-s hangnévvel való kottaolvasást. Megismerkednek a helyes gyakorlás és memorizálás módjaival. Mindezt barátságos, oldott légkörben, játékos feladatokkal tarkítva. A tanulók képesek lesznek könnyebb gyermek- és népdalok, valamint egyszerűbb táncok bemutatására. A furulya tantárgy hangszere a barokk (angol) fogású hangszer.

Nagy Zsófia Klára 2024.jpg

Tanár: Nagy Zsófia Klára

Elsős kora óta tanult furulyázni, majd trombitázni. Már kiskorában kialakult benne a tanítás iránti rajongás, ezért tanulmányait érettségi után a budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában, ezt követően a Szegedi Tudomány Egyetemen végezte. 2023-ban trombitaművész diplomát szerzett és jelenleg is ott tanul.  Első diplomája után szerződést nyert a Szegedi Szimfonikus Zenekarba, amely még több zenei tapasztalatot adott neki. Furulyaoktatásában a hangszer megismertetésén túl a gyermek személyiségének kiteljesedése is fontos szempont számára.

Mit kell hozni beírtkzákor

Mit kell a szülőknek magukkal hozni a beíratás alkalmával?
 

  • a gyermek születési anyakönyvi kivonatát,

  • a gyermek személyazonosító igazolványát, 

  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártya),

  • a gyermek TAJ kártyáját,

  • sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási zavarral küzdő gyermek esetében szakértői bizottság szakértői véleménye

  • a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgárok Magyarországon történő beiskolázásához szükséges dokumentumokat (regisztrációs igazolás vagy tartózkodási kártya vagy állandó tartózkodási kártya),

  • a gyermek törvényes képviselőinek személyazonosító igazolványát,

  • amennyiben a törvényes képviselő egyedül kívánja aláírni a beiratkozásra szolgáló iratokat, úgy

    • az elhunyt szülő halotti anyakönyvi kivonatát, vagy 

    • a beiratkozásra eljönni nem tudó szülő meghatalmazását (a honlapról letölthető), vagy 

    • a szülői jogoktól való eltiltásról szóló határozatot,

  • nevelésbe vett gyermek esetén a gyámhivatali határozatot,

  • ha a formanyomtatványokat nem a helyszínen szeretnék kitölteni, akkor azok letölthetők a szikai.hu oldalról.

A beiratkozás során az alábbi űrlapokat kell kitölteni. Formanyomtatványokat természetesen a helyszínen is biztosítunk, de - igény szerint - előre is fel lehet készülni, ezért a nyomtatványokat közzétesszük.

Nyári tábor

NYÁRI TÁBOR

Idén is megszervezzük leendő elsőseinknek a nyári tábort 2025. augusztus 11-15-ig.
A hét remek alkalom, hogy megismerkedjenek a gyerekek egymással, a pedagógusokkal, az épülettel. Együtt játszanak, kézműveskedjenek, kalácsot süssenek, közösséget építsenek, hogy szeptember 1-jén már magabiztosan, bátran kezdjék meg az iskolai éveket.
A nyári táborba való előzetes jelentkezési igényeket a beíratás során fogjuk felmérni.

nyaritabo 2021.png

Elérhetőség

Címünk

Szent Imre Katolikus Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

Tel: +3620 256 08 48

Email: titkarsag@szikai.hu 

Zsombó, Móra Ferenc utca 8.

bottom of page