top of page

Tombácz János vers- és prózamondó versenyeink


2018. november 19-én és 21-én kerültek megrendezésre iskolánkban a Tombácz János vers- és prózamondó versenyek. Az idén is rengeteg jelentkező volt. Iskolánk szolfézs csoportjai előadásában felcsendült a Legyetek jók, ha tudtok! című dal feldolgozása a verseny megnyitójaként. Ezután került sor a versenyzésekre: színes tarka verscsokor adta fel a leckét a zsűrinek: voltak vicces, szomorú, elgondolkodtató, szórakoztató, karácsonyi hangulatot idéző versek. Alsó tagozaton szabadon választhattak a tanulók műveket, felső tagozaton Petőfi verseit szavalták. Amíg a zsűri döntést hozott, vendégül láttuk a versenyző gyermekeket és családtagjaikat egy kis enni- és innivalóval. Ezúton köszönjük a gyermekek, szülők és iskolánk minden dolgozójának munkáját, hiszen egy ilyen rendezvény összefogás és együttműködés nélkül nem jöhetett volna létre.

1-2. évfolyam vers kategória Zsűri: Farkas Zoltánné Nelli, Fogasné Matula Zsuzsanna, Varga Krisztina I. Németh Emília (1.o.) II. Bozsó Hanna (1.o.) III. Hajlik Vince (2.o.) Különdíj: Kálmán-Tari Nóra (1.o.)


1-2. évfolyam próza / mese kategória Zsűri: Farkas Zoltánné Nelli, Fogasné Matula Zsuzsanna, Varga Krisztina I. Szabó Máté József (2.o.) II. Janó Szimonetta (2.o.) III. Bakó Viktor János (2.o.)


3-4. évfolyam vers kategória Zsűri: Péter-Horváth Valéria, Katyi Renáta, Fóris Maja I. Mihálffy Lujza Andrea (3.b) II. Urbán Izabella (4.o.) III. Török Márton (3.a) Különdíj: Erdős Emma Csenge (4.o.), Kiss Lívia Detti (3.a)


3-4. évfolyam próza/mese kategória Zsűri: Péter-Horváth Valéria, Katyi Renáta, Fóris Maja I. Szűcs Attila (3.a) II. Zsizsik Luca (3.b)


Felső tagozat Zsűri: Faragó Gabriella igazgatóhelyettes, Pálmai Péter igazgató, Bóka Attila I. Földi Sarolt Csenge (8.o.) II. Gyuris Enikő (6/b) III. Mihálffy Zita Napsugár (6.b) különdíj: Janó Sándor (5.o.), Kovács-Hegedűs Viktória (7.a)


A versenyzőknek és a felkészítő pedagógusoknak, szülőknek szeretettel gratulálunk!

bottom of page