Országos kerámia verseny

2019/04/08

 

2019. április 4-5. között rendezték meg Budapesten a VI. Országos Kerámia és Szobrászat Verseny országos döntőjét a csepeli Nagy Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol az előzsűrizés alapján Varga Vivien Éva (III. korcsoport) és Szunyog Milán (II. korcsoport) képviselte iskolánkat. A verseny első napján a kötelező feladat elkészítése várt rájuk, amelyre 4 óra állt rendelkezésükre. A II. korcsoportnak A brémai muzsikusok szereplőinek megmintázása volt a feladat minimum kétalakos kisplasztikaként, míg a III. korcsoportnak a helyszínen megismert történet színterének (laboratórium) síklapokkal, formákkal való megépítése volt a cél. Szombaton, a verseny második napján a szabadon választott feladatot kellett megoldaniuk (szintén 4 óra állt rendelkezésre), olyan térbeli konstrukciót kellett létrehozniuk – csak a megadott anyagokat felhasználva –, amely a megálló, esőház, védelem, mozgás, mobilszerkezetek, jármű témájához kapcsolódik. A szakmai zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, nagyon szép munkák készültek. Végül Szunyog Milán a korcsoportjában második helyezést ért el, és Varga Vivien Éva is nagyon szépen teljesített. Igazán remek műalkotások születtek! Gratulálunk tanulóinknak és a felkészítő pedagógusoknak, Zsemlye Ágnesnek és Faragó Gabriellának! 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Friss hírek

2020/09/14

2020/09/03

Please reload

Elérhetőség

Címünk

Szent Imre Katolikus Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

Tel: +3620 256 08 48

Email: titkarsag@szikai.hu 

Zsombó, Móra Ferenc utca 8.