Friss hírek

99 éves a trianoni békediktátumJúnius 4-e nemzeti gyásznap a magyarságnak. 99 éve ezen a napon írták alá a franciaországi Trianon palotában azt a diktátumot, mely elkobozta Magyarország területének kétharmadát, 3 millió magyar pedig egyik napról a másikra idegen ország uralma alá került. Az országgyűlés ezt a napot a nemzeti összetartozás napjának nyilvánította, így a tragédia mellett arra is emlékezünk, hogy - bár a nemzethatár és az országhatár nem esik egybe - a magyar nemzet egy megbonthatatlan egység. Hetedikes diákjaink emlékműsora is a nemzet összetartozásáról szólt. Köszönjük a felkészítést iskolánk nemzetpolitikai referensének, Földiné Fülöp Katalinnak.

Elérhetőség

Címünk

Szent Imre Katolikus Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

Tel: +3620 256 08 48

Email: titkarsag@szikai.hu 

Zsombó, Móra Ferenc utca 8.