Az 1956-os forradalom hőseire emlékeztünk a nemzeti ünnepen

2019/10/23

A zsombói megemlékezés október 23-án 17.00-kor kezdődött a József Attila Közösségi Ház és Könyvtár nagytermében. Gyuris Zsolt polgármester köszöntője után iskolánk pedagógusa, nemzetpolitikai referense, Földiné Fülöp Katalin önkormányzati képviselő mondta el ünnepi gondolatait. Beszédében arra is emlékeztetett, hogy 1956-ban mi, magyarok hadat üzentünk a szovjet birodalomnak, fegyverrel is szembeszálltunk velük, végül hazaküldtük a katonáikat, és emberveszteség nélkül kimentettük hazánkat a kommunizmus lehulló gerendái alól.

Az ünnepi műsort Bóka Attila történelemtanár tanította be. Diákjaink összehasonlították a polgári 30-as éveket a kommunista diktatúra és az 56-os szovjet beavatkozás borzalmaival.

Ezt követően fáklyákkal vonultunk a templomkertbe, ahol a zsombói közintézmények elhelyezték a tiszteletadás koszorúit.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Friss hírek

2020/09/14

2020/09/03

Please reload

Elérhetőség

Címünk

Szent Imre Katolikus Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

Tel: +3620 256 08 48

Email: titkarsag@szikai.hu 

Zsombó, Móra Ferenc utca 8.