top of page

Az 1956-os forradalom hőseire emlékeztünk a nemzeti ünnepen


A zsombói megemlékezés október 23-án 17.00-kor kezdődött a József Attila Közösségi Ház és Könyvtár nagytermében. Gyuris Zsolt polgármester köszöntője után iskolánk pedagógusa, nemzetpolitikai referense, Földiné Fülöp Katalin önkormányzati képviselő mondta el ünnepi gondolatait. Beszédében arra is emlékeztetett, hogy 1956-ban mi, magyarok hadat üzentünk a szovjet birodalomnak, fegyverrel is szembeszálltunk velük, végül hazaküldtük a katonáikat, és emberveszteség nélkül kimentettük hazánkat a kommunizmus lehulló gerendái alól.

Az ünnepi műsort Bóka Attila történelemtanár tanította be. Diákjaink összehasonlították a polgári 30-as éveket a kommunista diktatúra és az 56-os szovjet beavatkozás borzalmaival.

Ezt követően fáklyákkal vonultunk a templomkertbe, ahol a zsombói közintézmények elhelyezték a tiszteletadás koszorúit.

bottom of page