top of page

Iskolánk védőszentjét ünnepeltük


Liturgikus emléknapján, november 5-én tanítás nélküli munkanap keretében emlékeztünk meg Szent Imréről. Az idei tematikának Szent István Imre herceghez szóló intelmeit választottuk. Ezen a napon az egész iskola tanulóit és pedagógusait megmozgató vetélkedőkkel készültünk. Ennek során különböző állomásokon, különböző típusú feladatokkal várták a pedagógusok a lelkes tanulókat. A feladatok között szerepelt az intelmekre felfűzött akadályverseny, rejtvény, puzzle, szoborjáték, zenei keretek közé felépített feladat, továbbá szabadtéri ügyességi feladat. Mindezek mellett még felfrissítő gerinctornán is részt vettek tanulóink, amelyek a kreativitást fokozták a versenyfeladatok során. A vetélkedő nagyszünetében a gyermekeknek és a kollégáknak hamburgerrel készültünk, melynek megvalósításában nagy köszönettel tartozunk Kopasz István plébános atyának, valamint Bálint Mónika hitoktatónak, akik ennek megszervezésében nyújtottak nagy segítséget. A vetélkedők után az eredményhirdetés következett, amely során Pálmai Péter igazgató úr az első 3 helyen végzett csapatot díjazta, illetve minden további csapat igyekezetét, tudását hasznos és vidám játékokkal, eszközökkel jutalmazta. A program lezárásaként az iskolai szentmise következett 12.00-kor. Az iskola minden egyes diákját nagy dicséret illeti, mert fegyelmezetten és lendületesen igyekeztek helytállni a verseny során. A pedagógusok külön köszönetet érdemelnek, mert az intelmeket különféle ötletes, kreatív keretekben hozták el a gyerekeknek.

Péter-Horváth Valéria a nap szervezője

bottom of page