top of page

Igazgatói közlemény


A koronavírus terjedése kapcsán iskolánk komolyan veszi a megelőzést, a higiéné fontosságát, diákjaink a pedagógusok felügyelete mellett minden szünetben kezet mosnak, felvilágosító tájékoztatást kapnak a megelőző magatartásról. A tavaszi osztálykirándulások szervezését egyelőre felfüggesztjük, a kormány által megbízott operatív törzs további tájékoztatása alapján kiderül, hogy végül megtartjuk-e azokat.

Továbbra is csak a hivatalos kormányzati tájékoztató oldalon (koronavirus.gov.hu) szereplő információkat, a fenntartó útmutatásait és az EMMI iskoláknak szóló körleveleit vesszük figyelembe.

Mindezek mellett nem feledkezünk meg a Szeplőtelen fogantatás kolostorról, amely a hirosimai atomtámadás epicentrumától alig egy kilométerre volt, és épen maradt. (A benne lakók még a sugárfertőzést sem kapták el.) Vagy a gyógyulásokról, amelyek a Mária-kegyhelyeken történtek.

Forduljon ki-ki hite szerint Istenhez, bízzuk magunkat Krisztusra! Az erős hit a leghatékonyabb fegyver.

Fogadjuk meg Oliver Cromwell angol államférfi és hadvezér szavait: “Bízzál Istenben, és tartsd szárazon a puskaport”!


Pálmai Péter

igazgató

bottom of page