top of page

Elsőáldozás Szent Erzsébet napján


November 19-én (vasárnap) iskolánk 4. osztályos diákjai az elsőáldozás szentségében részesültek.

Az ünnepélyes szertartáson Kájoni János miseénekei hangoztak fel Fábri Géza, Fábri-Ivánovics Tünde és a népzenei kamara előadásában. Együtt ünnepeltük az elsőáldozókat Zsombó testvértelepülésének meghívott képviselőivel. Ipolynyék, Máriafölde, Orotva és Torockó, illetve a településünkkel baráti kapcsolatot ápoló Hódegyháza delegációja is részt vett a szentmisén.

Ezen, gyermekek és szüleik számára is különleges nap keretei között, Szent Erzsébet legendája nyomán a rózsacsoda története is megelevenedett, majd a kenyérszentelést követően a kis ünnepeltek és a résztvevők is szentelt kenyérrel térhettek haza.

Köszönjük hitoktatónk munkáját, Olasz Attila plébános úr közreműködését, valamint az énekkar szívet-lelket melengető előadását!

Kívánjuk az elsőáldozóknak, hogy Jézus vezesse őket, és mutassa meg a helyes utat egy életen keresztül.


Comentários


bottom of page