top of page

Védőszentünk ünnepe


November 6-án tartottuk az iskolánk védőszentjéről, Szent Imréről való megemlékezést. Az idei tanévben próbáltunk picit újítani a témanap menetén, ugyanakkor a diákok által kedvelt vegyes csapatok idén is összeálltak. A napot diákmisével indítottuk, majd visszaérkezve az iskolába, a gyerekek meglepetésként hotdogot kaptak tízóraira. Elfogyasztása után végzőseink elindultak összegyűjteni csapattagjaikat, miután egy rejtvény megfejtése várt rájuk. Ezúttal is köszönöm Lajkó Anita kolléganőmnek a rejtvényfeladatok összeállítását. A fejtörők megfejtése után tudták meg a csapatok, hogy melyik tanteremben fognak versenyezni. Idén ugyanis nem állomásról állomásra vonultak a csapatok, hanem egy állandó helyszínen kellett kreatív feladatokat megoldaniuk. A legkisebbek színezéssel tudták megmutatni, milyen ügyesek, továbbá várt rájuk várépítés, az Árpád-korban jellemző öltözéket, jelmezeket kellett tervezniük, valamint minden csapatnak saját címert is kellett készíteni. Hogy a kreativitáson túl egy kis agytornában is legyen része a diákoknak, kvízkérdések megoldása is várt még rájuk. Idén a csapatkapitányokra nagyobb szerep hárult, meg kellett mutatniuk önállóságukat, talpraesettségüket, mennyire tudják elosztani a feladatokat a csapaton belül, és sikerül a fegyelmezettséget is fenntartaniuk. Ez bizony nem könnyű feladat, de idén is szépen megállták helyüket a végzőseink. Idén a pontozást a tantermekben lévő felügyelő pedagógusok, valamint a kreatív munkákat értékelő zsűri adta. A pontok összesítését követően, délben az eredményhirdetéssel zárult a projektnap. Ebben a tanévben sem maradt egy tanulónk sem jutalom nélkül, a dobogósok pedig plusz ajándéktárgyakban is részesültek. Köszönjük minden résztvevőnek, pedagógusainknak és diákjainknak egyaránt, hogy gördülékenyen és jó hangulatban telhetett el ez a nap, amely nem utolsósorban a csapatépítés és a közösség még szorosabb összekovácsolásában is segített. Végül, de nem utolsó sorban, külön köszönöm a Napközis Munkaközösség tagjainak a szervezésben való együttműködő, segítő munkáját.


Kertészné Földi AnitaComments


bottom of page